Connect with us

Lifestyle

Onyks – tajemniczy kamień

onyks

Onyks to kamień o długiej historii i niezwykłych właściwościach. Od wieków wykorzystywany w jubilerstwie i sztuce, onyks jest nie tylko pięknym kamieniem, ale także nosi w sobie symboliczne znaczenie. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o oniksie – od jego pochodzenia i różnych odmian, po właściwości magiczne i sposoby wykorzystania w biżuterii.

Czym właściwie jest onyks?

Pierwszym pytaniem, które się nasuwa jest czym właściwie jest onyks? Onyks kamień z rodziny krzemianów. Nazwa pochodzi z języka greckiego, gdzie „ονυξ” oznacza pazur. Jest to nawiązanie do jego twardości i ostrych krawędzi. Onyks jest wulkanicznym minerałem, który występuje głównie w postaci łamliwych, zwartej masy o pięknych barwach brązowo-kremowych.

Onyks występuje w różnych odmianach, z których najbardziej znane są czarny onyks, onyks arabski, onyks marmurowy i onyks padrara. Każda odmiana ma swoje unikalne cechy i właściwości, dlatego warto zapoznać się z nimi bliżej.

Jakie są odmiany onyksu?

Onyks występuje w kilku różnych odmianach, z których najpopularniejsze to

  • Czarny onyks Najbardziej znana odmiana onyksu, charakteryzuje się głębokim, czarnym kolorem. Jest często wykorzystywany w biżuterii, zwłaszcza w pierścionkach, bransoletkach i naszyjnikach.
  • Onyks arabski Odmiana onyksu o różnych odcieniach, od jasnego beżu do ciepłego brązu. Bardzo popularny w jubilerstwie, często stosowany w wyrób pieczęci i ozdobnych kamieniach.
  • Onyks marmurowy Odmiana onyksu charakteryzująca się marmurowym wzorem w różnych kolorach. Jest często wykorzystywany w biżuterii, szczególnie w kolczykach i pierścionkach.
  • Onyks padrara Rzadka odmiana onyksu o jasnych, pastelowych barwach, takich jak różowy, żółty i niebieski. Jest to kamień bardzo cenny i ceniony przez kolekcjonerów.

Jakie są właściwości magiczne onyksu?

Od wieków uważany jest za kamień o silnych właściwościach magicznych. Wierzono, że noszenie biżuterii z onyksem może mieć korzystny wpływ na psychikę i emocje, a także symbolizować siłę i mądrość. Jest często używany jako talizman dla osób, które poszukują poczucia kontroli i jasności umysłu.

Uważany jest również za kamień mądrości i ochrony. W starożytności był wykorzystywany jako wyrób pieczęci, a nawet jako narzędzie do wytwarzania inkrustacji. Według wierzeń może posiadać magiczne właściwości ochronne i przynosić dobroczynne energie.

W jaki sposób można wykorzystać onyks w biżuterii?

Biżuteria z onyksem jest bardzo popularna i ceniona zarówno przez entuzjastów kamieni naturalnych, jak i przez osoby zainteresowane mistycyzmem. Jest idealnym kamieniem do wszelkiego rodzaju biżuterii, od pierścionków i kolczyków, po bransoletki i naszyjniki.

Właściwości estetyczne onyksu, takie jak głęboka czarność i elegancki połysk sprawiają, że jest on doskonałym materiałem do jubilerstwa. Biżuteria z onyksem jest nie tylko piękna, ale także posiada moc ozdabiania ciała i dodawania jej wyjątkowości.

Ponadto różne odmiany onyksu mogą mieć również różne znaczenia zgodnie z astrologią i zodiakiem. Na przykład, czarny jest szczególnie związany ze znakami zodiaku Koziorożca i Lwa, podczas gdy arabski jest kojarzony z Wagi i Strzelcem.

onyks

Podsumowanie kluczowych informacji o onyksie

  • To kamień szlachetny, który występuje w różnych odmianach, takich jak czarny, arabski, marmurowy i padrara.
  • Jest on wykorzystywany w jubilerstwie do produkcji biżuterii, takiej jak pierścionki, bransoletki i naszyjniki.
  • Ma silne właściwości magiczne i symbolizuje siłę, mądrość i ochronę.
  • Biżuteria z onyksem jest nie tylko piękna, ale także posiada magiczne i symboliczne znaczenie.
  • Różne odmiany onyksu mogą mieć różne korespondencje z zodiakiem i astrologią.

Najczęściej zadawane pytania

1. Jakie są inne nazwy dla onyksu?

Jest znany również jako „kamień łez”, „kamień paznokcia” i „kamień dwóch twarzy”.

2. Czy  występuje tylko w czarnym kolorze?

Nie, występuje w różnych kolorach, ale najbardziej znana jest jego odmiana czarna.

3. Czy biżuteria z onyksem ma korzystny wpływ na noszącego?

Wierzy się, że biżuteria z onyksem może wpływać pozytywnie na noszącego, przynosząc poczucie kontroli i jasność umysłu.

4. Gdzie można kupić biżuterię z onyksem?

Biżuterię z onyksem można znaleźć w sklepach jubilerskich oraz w sklepach internetowych specjalizujących się w kamieniach szlachetnych.

Continue Reading
Kliknij aby dodać komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

Copyright © 2023 Testimo