Moda

Poznaj typy sylwetek męskich!

Twój wygląd ma duże znaczenie, a odpowiednie ubrania mogą podkreślić Twoje atuty i sprawić, że będziesz wyglądał modnie i atrakcyjnie. Aby osiągnąć ten efekt, warto znać typy sylwetek męskich i dobierać do nich odpowiednie fasony i kroje ubrań. W tym artykule dowiesz się, jak określić swój typ sylwetki męskiej i jakie ubrania będą do niej najlepiej pasować.

Jakie są podstawowe typy męskiej sylwetki?

Istnieje wiele różnych typów męskiej sylwetki, ale można je podzielić na cztery podstawowe kategorie typ jabłko, typ gruszka, typ trójkąt (inaczej ołówek) i typ klepsydra. Każdy z tych typów ma swoje specyficzne cechy i wymaga odpowiedniego dopasowania ubrań.

Typ jabłko

Sylwetka typu jabłko charakteryzuje się pełnym brzuchem i szerokimi ramionami, a biodra i nogi są zwykle proporcjonalne do górnej części ciała. Osoby o tej budowie ciała powinny unikać zbyt obcisłych i dopasowanych ubrań, które optycznie poszerzają jeszcze bardziej tułów. Zamiast tego, lepiej wybierać luźniejsze ubrania, które nie będą podkreślać nadmiaru kilogramów. Garnitury regular fit i koszule slim fit są dobrym wyborem dla tego typu sylwetki.

Typ gruszka

Jeżeli masz typ sylwetki gruszki, to oznacza, że masz wąskie ramiona i biust, ale pełniejsze biodra i uda. Dobrym rozwiązaniem dla tego typu figury są ubrania, które poszerzają ramiona i wysmuklają dolną część ciała. Możesz zdecydować się na marynarki z lekko podkreślonymi ramionami i spodnie węższego kroju. Unikaj natomiast ubrań, które będą zbyt obcisłe w okolicach bioder.

Typ trójkąt (ołówek)

Typ sylwetki trójkąt charakteryzuje się szerokimi barkami i węższymi biodrami. Osoby o tej budowie ciała powinny starać się poszerzyć biodra i wysmuklić górną część ciała. Możesz to osiągnąć, wybierając spodnie o luźniejszym kroju i koszule w stylu regular fit. Unikaj ubrań, które będą zbyt obcisłe na ramionach.

Typ klepsydra

Sylwetka typu klepsydra jest uznawana za idealną, gdyż charakteryzuje się dobrą proporcją pomiędzy górną i dolną częścią ciała. Osoby o tej budowie ciała mogą nosić praktycznie każdy fason ubrania, od luźnych po obcisłe. Najważniejsze jest podkreślenie naturalnych atutów sylwetki.

Jak określić swój typ sylwetki?

Aby określić swój typ sylwetki, warto spojrzeć w lustro i zwrócić uwagę na proporcje swojego ciała. Możesz również wziąć miarę w najszerszym punkcie biustu, talii i bioder i porównać wyniki. Jeżeli twoje wymiary wskazują, że masz węższą talię w stosunku do biustu i bioder, to najprawdopodobniej masz typ klepsydra. Jeśli masz chudszą górną część ciała i pełniejsze biodra, to jest to typ gruszki. Natomiast jeśli masz pełniejszą górną część ciała i węższe biodra, to jest to typ trójkąt. Jeśli twoje wymiary wskazują na większy obwód w okolicach brzucha w stosunku do reszty ciała, to jest to typ jabłko.

Dobranie odpowiednich ubrań do swojego typu sylwetki

Znając swój typ sylwetki, możesz zadbać o to, aby ubrania podkreślały Twoje atuty i tworzyły optyczny efekt wysmuklenia lub poszerzenia. Oto kilka wskazówek, jak dobrać odpowiednie ubrania w zależności od typu sylwetki

  • Typ jabłko powinien wybierać garnitury regular fit i luźniejsze koszule. Unikaj ubrań zbyt obcisłych w okolicach brzucha.
  • Typ gruszki może zdecydować się na marynarki z lekko podkreślonymi ramionami i spodnie węższego kroju. Unikaj natomiast obcisłych ubrań w okolicach bioder.
  • Typ trójkąt powinien starać się poszerzyć biodra, wybierając spodnie o luźniejszym kroju i koszule regular fit. Unikaj obcisłych ubrań na ramionach.
  • Typ klepsydra może nosić praktycznie każdy fason ubrania, od luźnych po obcisłe. Ważniejsze jest podkreślenie naturalnych atutów sylwetki.

Typy sylwetek męskich — Podsumowanie

  • Znajomość swojego typu sylwetki jest kluczowa dla dobierania odpowiednich ubrań.
  • Na rynku dostępne są różne fasony, które podkreślą atuty i wysmuklą sylwetkę.
  • Określenie typu sylwetki można wykonać samodzielnie, analizując proporcje ciała.
  • Ważne jest, aby ubrania były odpowiednio dopasowane do swojego typu sylwetki, aby wyglądać modnie i atrakcyjnie.

Typy sylwetek męskich — FAQ

Jak mogę określić swój typ sylwetki?

Aby określić swój typ sylwetki, warto spojrzeć w lustro i zwrócić uwagę na proporcje swojego ciała. Możesz również wziąć miarę w najszerszym punkcie biustu, talii i bioder i porównać wyniki.

Jakie ubrania pasują do typu jabłko?

Typ jabłko powinien wybierać garnitury regular fit i luźniejsze koszule. Unikaj ubrań zbyt obcisłych w okolicach brzucha.

Jakie ubrania pasują do typu gruszka?

Typ gruszki może zdecydować się na marynarki z lekko podkreślonymi ramionami i spodnie węższego kroju. Unikaj natomiast obcisłych ubrań w okolicach bioder.

Jakie ubrania pasują do typu trójkąt?

Typ trójkąt powinien starać się poszerzyć biodra, wybierając spodnie o luźniejszym kroju i koszule regular fit. Unikaj obcisłych ubrań na ramionach.

Jakie ubrania pasują do typu klepsydra?

Typ klepsydra może nosić praktycznie każdy fason ubrania, od luźnych po obcisłe. Ważniejsze jest podkreślenie naturalnych atutów sylwetki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

Exit mobile version